Úvod » Logopedické pomůcky » Gramatické jevy

Logopedické pomůcky / Gramatické jevy

Kartičky s gramatickými jevy se soustřeďují především na problematické úseky při osvojování si pravidel českého jazyka. Mezi tyto problematické jevy patří např. stupňování přídavných jmen, správné předložky, rody podstatných jmen nebo slova různého významu, což dětem často činí potíže. Naše kartičky dětem díky grafické předloze pomohou problematiku lépe pochopit a procvičování pro ně bude probíhat hravou formou. Pochopení struktury českého jazyka má pak nezanedbatelný vliv na školní úspěšnost. Všechny tyto kartičky mohou také sloužit pro rozvoj pasivní i aktivní slovní zásoby.