Úvod » Předškoláci

Předškoláci

Všichni jsme si určitě vědomi toho, jak prožíváme nástup dětí do povinné školní docházky nebo jen samotný zápis. Pokládáme si zajisté spoustu otázek. Má naše dítě dostatek vědomostí? A jak náročný pro něj bude přestup z mateřské školy do základní školy? Zvládne nároky povinného vzdělávání a udrží krok s ostatními spolužáky? Každé dítě je jiné a každé vnímá svou roli školáka trochu jinak. Nicméně, co můžeme udělat pro to, abychom dětem tento přestup zjednodušili? Základem je zajisté vštěpit dětem potřebné dovednosti a schopnosti, které jsou předpokladem pro zdárné zvládání školních požadavků. Předpokládá se, že dítě bude mít při nástupu do povinné školní docházky jisté základy, na kterých se pak začíná stavět. A co patří mezi tyto základy? Především je to dostatečný rozvoj motoriky, zrakového vnímání nebo sociálních návyků. To vše můžete procvičovat díky kartičkám z této kategorie.

novinka